Rok Caritas

320 tysięcy dla Caritas za 1 procent

1procent320 tysięcy złotych zebrała Caritas Diecezji Radomskiej w ramach akcji 1 procent z podatku dochodowego. - To niewiele mniej od ubiegłorocznego wyniku, ale trzeba pamiętać, że coraz więcej organizacji pozyskuje środki w ten sposób. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspomóc ludzi chorych - deklaruje zastępca dyrektora radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski.


Dzięki pozyskanym funduszom, Caritas będzie chciała doposażyć Wypożyczalnię Sprzętu Medycznego im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, przy ulicy Kościelnej w Radomiu. - Dostaliśmy już specjalistyczne łóżka dla osób przewlekle chorych, koncentratory tlenu oraz ssaki. Planujemy dokupić również chodziki i wózki dla niepełnosprawnych. To najbardziej poszukiwane sprzęty, do których rodziny często mają utrudniony dostęp - informuje ks. Kowalski, który przy okazji podziękował podatnikom za wsparcie w ramach akcji 1 procent.Każdy podatnik, który zdecydował się przekazać 1 procent podatku, pomoże chorym, starszym i niepełnosprawnym w zakupie, czy też wypożyczeniu sprzętu rehabilitacyjnego, jak również wesprze działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej, Hospicjum Domowego i Funduszu Bp. Jana Chrapka. Zebrane środki zostaną również przekazane dla dzieci i młodzieży na leczenie, dożywianie, opiekę, wychowanie, rozwój i edukacyjny wypoczynek.

Radomska Caritas uruchomiła w tym roku kilka punktów wypełniania deklaracji podatkowych za 2010 rok. Mieściły się one w Kurii Diecezjalnej w Radomiu przy Malczewskiego, w siedzibie Caritas przy Kościelnej i Centrum Nauki i Zabawy BAJKA przy Rapackiego. W ubiegłym roku radomska Caritas zebrała ponad 340 tys. złotych i pomogła 25 tys. potrzebującym.

rm

 

Ten artykuł dotyczy programu: Sprawdź, co Caritas Polska robi z pieniędzmi z 1%