Rok Caritas

Rekordowy wynik kampanii Podaruj Kroplę Miłości:

caritas_kropla_a4_v01Caritas podsumowała I kwartał ogólnopolskiej kampanii społecznej Podaruj Kroplę Miłości, którą zainicjowała Caritas Polska z okazji XX światowego Dnia Chorego. 21 diecezjalnych Caritas zaangażowało około 1800 osób, które oddały w sumie 791,4 litrów krwi.

W I kwartale diecezjalne Caritas zorganizowały 55 akcji poboru krwi, w tym 29 stacjonarnych i 27 mobilnych, zdobywając nowych dawców. Imponujące wyniki osiągnęła Caritas Diecezji Radomskiej, która do honorowego krwiodawstwa zachęciła nie tylko pracowników i wolontariuszy  Caritas oraz środowiska zakonne, ale również służby mundurowe. Radomska Caritas zebrała aż 150,6 litrów krwi, przekonując do akcji 336 diecezjan.

Sukces odniosła również Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z wynikiem 73,35 litrów krwi i 163 dawcami. Podobny wynik osiągnęła Caritas Archidiecezji Warmińskiej, która zebrała 71,38 litrów dzięki 159 dawcom. Na uwagę zasługuje także białostocka Caritas, która zebrała aż 58,5 litra krwi podczas zaledwie dwóch akcji, w której uczestniczyło  130 dawców.

– Kampania Podaruj Kroplę Miłości wpisała się już w kalendarz działań diecezjalnych Caritas, dzięki współpracy z RCKiK oraz ich oddziałami terenowymi. Podjęto wiele inicjatyw, które zostały pozytywnie przyjęte w prawie całej Polsce, co przekłada się na efekty kampanii. Pozyskanie 1800 dawców krwi z całej Polski, to niewątpliwy sukces, choć nie każdy zarejestrowany zgłasza w RCKiK, że przyszedł, bo usłyszał o naszej akcji – przekonuje Mariusz Talarek, koordynator kampanii PKM.

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie. Kampanię oraz poszczególne akcje w diecezjach patronatem obejmują Biskupi diecezjalni oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Osoby prywatne, firmy i instytucje, które chciałyby włączyć się w kampanię Podaruj Kroplę Miłości, prosimy o kontakt z diecezjalnymi Caritas lub koordynatorem Caritas Polska:

Mariusz Talarek
kom. +48 602 223 678
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ten artykuł dotyczy programu: Podaruj Kroplę Miłości