Rok Caritas

Spotkanie pracowników Caritas Polska z Konsulem RP w Jordanii

_dsc1146Podczas tygodniowej wizyty w ramach realizacji projektu „Promocja kształcenia i społecznej integracji dzieci uchodźców syryjskich w Jordanii” delegacja Caritas Polska - w składzie Marta Titaniec, Tomasz Kaliński oraz Beata Baliga - spotkała się z konsulem RP w Jordanii Piotrem Leszczyńskim oraz assistant Head of Mission Ala Abu Arqoubem.

Projekt, realizowany przez Caritas Polska, jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

Pracownicy Caritas Polska zdali relację ze swojego tygodniowego pobytu w Jordanii, w tym stanu realizacji projektu z Caritas Jordan dot. pomocy uchodźcom syryjskim. Opowiedzieli o wizytach w miejscowościach Mafraq i Zarqa, gdzie przebywa najwięcej uchodźców syryjskich szukających schronienia w Jordanii. _dsc1149Pan Konsul wyraził zainteresowanie realizacją projektu przez Caritas Polska oraz zadeklarował wsparcie w miarę możliwości Ambasady RP.

Projekt rozpoczął się 1 lipca br. i zakończy 31 grudnia 2012 r. Będzie realizowany w Mafraq, Zarqa oraz Ammanie we współpracy z Caritas Jordan, która ma duże doświadczenie w pracy z uchodźcami. Celem projektu jest zapewnienie nieformalnej edukacji dla ponad 200 dzieci uchodźców syryjskich w Jordanii oraz zorganizowanie im zajęć integracyjnych. W ramach projektu odbędzie się również przygotowanie zawodowe dla 150 młodych Syryjczyków, obejmujące m.in. kursy szycia, gotowania, obsługi komputerów, grafiki komputerowej oraz zarządzania biurem.
Marta Titaniec

Ten artykuł dotyczy programu: Pomoc dla Syrii