Rok Caritas

Caritas zachęca do oddawania krwi podczas XII Dnia Papieskiego

obraz 015W najbliższą niedzielę, 14 października, w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego, Caritas Polska  przeprowadzi w Warszawie akcję zbiórki krwi dla chorych. Akcja jest częścią kampanii społecznej „Podaruj kroplę miłości”.

Oddawać własną krew, dobrowolnie i  bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.” – te słowa Jana Pawła II (Światowy Dzień Krwiodawców, 2004) są podstawą zachęty Caritas w całej Polsce do honorowego oddawania krwi w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego.

Ambulans do poboru krwi będzie stał na warszawskiej Starówce, przy Krakowskim Przedmieściu przed kościołem św. Anny, w godzinach 11.00-16.30. To już ósma zbiórka przeprowadzana w tym miejscu. Od lutego br. Caritas w Polsce zorganizowały blisko 100 takich mobilnych akcji.  

Celem przeprowadzanych akcji nie jest tylko jednorazowa zbiórka krwi, ale zachęcanie do stałego, honorowego krwiodawstwa. Uświadamianie i przypominanie o potrzebie ciągłego dzielenia się jednym z najcenniejszych darów  z chorymi – podkreśla dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie. Kampanię oraz poszczególne akcje w diecezjach patronatem obejmują Biskupi diecezjalni oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kampanię wspierają: Krzysztof Ziemiec, dziennikarz „Wiadomości” TVP1, piosenkarka Monika Kuszyńska i aktor Radosław Pazura.

Ten artykuł dotyczy programu: Podaruj Kroplę Miłości