Rok Caritas

UWAGA: WOLONTARIAT CARITAS W JORDANII

5jannex_3Konflikt w Syrii trwa już dwa lata, sytuacja w tym kraju jest ciągle niestabilna, a liczba uchodźców napływających do sąsiednich krajów lawinowo wzrasta; szacuje się, że już 1,5 miliona Syryjczyków opuściło swój kraj. Znaczna część z nich trafia do sąsiedniej, zaledwie 6-milionowej Jordanii. Ponad 60 proc. uchodźców to dzieci, które przeżyły traumę wojny i śmierć bliskich osób. Caritas Polska ze swoimi partnerami w Jordanii otworzyła specjalne szkoły: chcemy pomóc 600 dzieciom. Nie możemy pomóc wszystkim, ale wierzymy, że ratując jedno życie, ratujemy cały świat. Każda wojna to klęska człowieka. Można to zignorować albo pomóc. Jak?

Caritas Polska poszukuje 2 wolontariuszy do projektu edukacyjnego, pn. „Oferta edukacyjna Caritas dla dzieci uchodźców syryjskich w Jordanii”. Projekt jest współfinansowany w ramach polskiej pomocy ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, a realizowany z Caritas Jordan.

Poszukujemy:

· absolwentów lub studentów pedagogiki, psychologii, animacji kultury i kierunków pokrewnych albo osób z doświadczeniem w pracy z dziećmi (należy określić konkretnie: jakim i gdzie);

· osób z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego (poziom C1 – zaawansowany);

· dyspozycyjnych przez 1 miesiąc (wrzesień/październik 2013);

· energicznych, umiejących samodzielnie poradzić sobie w obcym kraju bez znajomości lokalnego języka, otwartych, wyczulonych na odmienność kulturową i gotowych do zaakceptowania wynikających z tego różnic, ciekawych świata i drugiego człowieka.

Jeśli chcesz:

· współprowadzić zajęcia edukacyjne (język angielski, edukacja nieformalna) dla dzieci uchodźców syryjskich w wieku od 5-15 lat w Jordanii;

· mieć możliwość współprowadzenia zajęć w lokalnej jordańskiej szkole (edukacja nieformalna i międzykulturowa, polska tradycja i kultura);

· pomagać Caritas Jordan w dystrybucji pomocy humanitarnej oraz pisać o sytuacji Syryjczyków.

Prześlij do 5 lipca 2013 roku:

1. CV;

2. Notatkę na bloga (Zadanie kreatywne: wyobraź sobie, że zostałeś zakwalifikowany do projektu w Jordanii, przygotowujesz się i pakujesz do wyjazdu, a na dzień przed wylotem zaczynasz prowadzić bloga; piszesz pierwszy wpis – możesz wykorzystać maksymalnie 2 tys. znaków ze spacjami).

Caritas Polska zapewnia:

· przelot, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie; doświadczenie pracy wolontariackiej w wielokulturowym środowisku oraz możliwość pomocy najbardziej pokrzywdzonym przez konflikt w Syrii dzieciom.

Zgłoszenia wraz z załącznikami oraz pytania o dodatkowe informacje prosimy przesyłać na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Życzymy powodzenia w rekrutacji!

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, a oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie. Zakwalifikowani kandydaci zostaną powiadomieni do 15 lipca 2013 roku o terminie rozmowy wstępnej.

Ten artykuł dotyczy programu: Pomoc dla Syrii