Rok Caritas

Dziękujemy za zaufanie!

1procentCaritas Polska otrzymała w tym roku od podatników 2 mln 605 tys. 510 zł.  To o blisko jeden milion zł więcej niż wpłaty za rok 2011 r.  Przekazane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni Caritas w całej Polsce.

– To wielki dowód zaufania do nas i zarazem wielkie zobowiązanie do jeszcze gorliwszej służby na rzecz najsłabszych członków społeczeństwa.  Jestem bardzo poruszony tym, że Polacy pozostają wrażliwi na los i potrzeby osób chorych, niepełnosprawnych, starszych, niedołężnych.  Od trzech lat prowadzimy kampanię „Ile kosztuje życie? – Twój 1% pomoże chorym i potrzebującym!  Przekaż go Caritas”,  której celem jest wyposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzonych przez Caritas w całej Polsce. Z wypożyczalni korzystają tysiące chorych. W ich imieniu, a także w imieniu ich rodzin z całego serca dziękuję wszystkim naszym Darczyńcom za wrażliwe serca i za okazane nam zaufanie  – mówi ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Od 2011 r. Caritas Polska dzięki wpłatom z 1% podatku dochodowego zakupiła  2400 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z materacami przeciwodleżynowymi, 463 koncentratory tlenu oraz 336 ssaków medycznych dla osób chorych przewlekle i terminalnie. Sprzęt o wartości  5 mln 799 tys. 633 zł  trafił do 114 wypożyczalni, stworzonych dzięki staraniom dyrektorów 44 diecezjalnych Caritas.  Łóżka, koncentratory tlenu, ssaki stanowią zaopatrzenie medyczne, które w przypadku większości chorych nie jest refundowane przez NFZ. 

Poza sprzętem zakupionym przez Caritas Polska, diecezjalne wypożyczalnie dysponują też m.in. podnośnikami, rowerami rehabilitacyjnymi, wózkami, balkonikami i chodzikami.

Kampania  „Ile kosztuje życie? – Twój 1% pomoże chorym i potrzebującym!  Przekaż go Caritas   będzie kontynuowana w 2014 roku.


caritas_1_facebook_baner

 

 

 

 

Ten artykuł dotyczy programu: Sprawdź, co Caritas Polska robi z pieniędzmi z 1%