Rok Caritas

Wakacyjna Akcja Caritas pozwala dzieciom odkryć niezdobyte lądy

 wac_jpgDzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich rodzin będzie mogło skorzystać z letniego wypoczynku w górach, nad morzem i na Mazurach. Aby pomóc – wystarczy SMS lub wpłata na konto Caritas.

W Wakacyjną Akcję Caritas włączają się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce, organizując wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z rodzin, których nie stać na wyjazd. Na kolonie wyjeżdżają dzieci – podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych oraz młodzież objęta programem „Skrzydła”, dla których wyjazd poza miasto lub wieś bez wsparcia finansowego nie jest możliwy.

W ramach współpracy z MSZ Caritas organizuje również wakacje w Polsce dla dzieci 1658 polonijnych z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rumunii. Głównym  celem projektu jest aktywna nauka języka polskiego połączona z integracją z dziećmi polskimi.

- Kończy się rok szkolny i wiele dzieci już cieszy się na samą myśl o wyjeździe wakacyjnym. Ale nie wszystkie dzieci mogą wyjechać na wakacje. Niektóre nawet nie mogą o tym marzyć. Dlatego zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, pomóżmy dzieciom wyjechać na wakacje. Otwórzmy szeroko nasze serca i pokażmy, że jesteśmy w stanie im pomóc – podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Nowością w tegorocznej akcji jest konkurs plastyczny dla uczestników kolonii zatytułowany „Wakacyjna Przygoda”. Dla autorów najlepiej ocenianych prac przewidziane są aparaty  fotograficzne FinePix F770EXR ufundowane przez firmę FujiFILM.

Diecezjalne Caritas dysponują 51 ośrodkami kolonijnymi (ponad 5 tys. miejsc). Na potrzeby akcji wypożyczanych jest także blisko 100 ośrodków wczasowych. Wakacyjna Akcja Caritas jest finansowana między innymi z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zbiórek diecezjalnych, darowizn indywidualnych sponsorów i darczyńców oraz dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych (w przypadku dzieci polonijnych). Wakacyjna Akcja Caritas jest jedną z największych inicjatyw prowadzonych w okresie letnim i jedną z najstarszych prowadzonych przez Caritas w Polsce.

Pomóż dzieciom odkryć niezdobyte lądy!
wyślij SMS o treści BILET pod numer 72052 (koszt całkowity 2,46 zł)

lub dokonaj wpłaty na konto CARITAS POLSKA  z dopiskiem „Wakacyjna Akcja Caritas”.
ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526

Caritas Polska zbiera środki na wyjazdy kolonijne dla dzieci z ubogich rodzin od 23 czerwca do 9 sierpnia.

Patronem akcji jest RADIO PLUS. Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na stronie www.akcjecaritas.com oraz na www.facebook.com/akcjecaritas

Ten artykuł dotyczy programu: Wakacyjna Akcja Caritas