Rok Caritas

Akcja wakacyjna na półmetku!

wakacje caritasPółmetek osiągnęła wakacyjna Akcja Caritas DWP. Zakończyły się już lipcowe turnusy na Cyrhli, w Borach Tucholskich i nad morzem w Darłowie. Obecnie nasze dzieci wypoczywają dodatkowo także w przepięknej Muszynie.

Pogoda w tym roku jest piękna, dlatego nuda nie ma co robić na naszych koloniach. Poza wycieczkami, wyprawami górskimi, zażywaniem morskich kąpieli i zwiedzaniem najpiękniejszych miast i zakątków Polski, koloniści biorą udział w programie „Poznaj swój kraj”. Każdy dzień kolonijny ma hasło przewodnie, np.: „W nieznane”, „Odkrywca”, „Młody historyk”, z którym wiążą się zadania do wykonania. Dzieci mają możliwość poszerzenia znajomości naszego kraju kształtując przy tym zdolności interpersonalne oraz umiejętność wyrażania siebie poprzez różne formy ekspresji artystycznej.  

Większość turnusów wciąż przed nami. Przygotowujemy się do przyjęcia dzieci z Białorusi, które już 3 sierpnia przybędą do pięknie położonych Borów Tucholskich. Tam razem z dziećmi z Polski będą uczestniczyły w wypoczynku kolonijnym realizowanym we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych pod hasłem: „Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.” Oprócz wypoczynku i wszystkich atrakcji z nim związanych, dzieci z Białorusi będą korzystały z warsztatów z języka polskiego, aby jeszcze bardziej poznać nasz kraj, jego kulturę i tradycję.

Uczestnicy turnusów rekrutują się przeważnie z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych. Z wakacji Caritas mogą korzystać bezpłatnie bądź za niewielką odpłatnością. Jest to możliwe dzięki wsparciu instytucji rządowych i samorządowych, kuratorium oświaty, osób prywatnych i środków własnych Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, pochodzących z ofiar diecezjan.

W organizacji letniego wypoczynku pomaga ogromna rzesza ludzi dobrej woli – począwszy od ok. 80 wychowawców, którzy swój czas poświęcają charytatywnie, po sponsorów wspierających akcję finansowo i rzeczowo. Na apel o pomoc dzieciom w spełnieniu wakacyjnych marzeń odpowiedziało także wiele osób indywidualnych – wszystkim, w imieniu odpoczywających dzieci, gorąco dziękujemy!

Zwracamy się nadal z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tego wielkiego dzieła. Pomóc można zarówno poprzez wpłaty na konto nr 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem „Wakacje z Caritas”, jak i rzeczowo: ofiarowując np. gry, zabawki, sprzęt sportowy, artykuły plastyczne, słodycze, środki higieny osobistej, itp.                  Każdy, nawet najmniejszy datek lub lizak, to jeden uśmiech więcej!

 

 

Ten artykuł dotyczy programu: Wakacyjna Akcja Caritas