Rok Caritas

16 litrów kropel miłości

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Podaruj kroplę miłości” zachęcała parafian Podbeskidzia do honorowego oddawania krwi. W niedzielę 31 sierpnia w parafii Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach 35 spośród 41 zarejestrowanych honorowych krwiodawców oddało prawie 16 litrów krwi. Trzy osoby zapisały się do Banku Szpiku Kostnego.

W Bielsku-Białej kampania odbywa się zawsze we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki tej współpracy możliwa jest zbiórka krwi w specjalistycznych, mobilnych ambulansach.

Podaruj Kroplę Miłości – to kampania społeczna Caritas, która ma na celu promowanie i zachęcanie społeczeństwa do honorowego krwiodawstwa w Polsce. Zainicjowana została podczas Światowego Dnia Chorego w 2012 roku i prowadzona jest nieprzerwanie przez wszystkie Caritas w Polsce.

Honorowe krwiodawstwo jest powszechnie znane w naszym kraju, niemniej jednak wymaga ono nieustannej promocji. Często nie zdajemy sobie sprawy, ze ten nasz mały gest jest dla kogoś wielkim darem – darem wiary w drugiego człowieka. Darem nadziei na wyleczenie. Darem bezinteresownej miłości bliźniego.

Ten artykuł dotyczy programu: Podaruj Kroplę Miłości