Rok Caritas

Nowy numer Kwartalnika Caritas

kwartlanik 4_14Miłosierdzie to gotowość do pomagania mimo wszystko, bez wymówek, to ciągłe poszukiwanie dobra, podnoszenie poprzeczki. Miłosierdzie to też przesuwanie horyzontów, a dzisiaj mamy przecież możliwość pomagania, nawet jeżeli dzielą nas tysiące kilometrów – zachęca czytelników kwartalnika Caritas bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. W obszernym wywiadzie zatytułowanym "Wasza siła w jedności i miłości" Ksiądz Biskup mówi, dlaczego nie jest łatwo być miłosiernym w dzisiejszym świecie oraz jak i gdzie można pomagać – i to nie tylko materialnie, bo "nie potrzebujemy do tego ani dłuższej doby, ani zarobków wysoko przekraczających średnią krajową".

W czwartym numerze kwartalnika zapowiadamy program obchodów ROKU CARITAS 2015, na który specjalne Słowo skierował Dyrektor ks. Marian Subocz. Mamy też duży tekst (plus piękne zdjęcia oczywiście) o Caritas Diecezji Kieleckiej, obchodzącej jubileusz 25-lecia działalności; blok artykułów o pomocy zagranicznej Caritas Polska, w tym wsparciu uchodźców syryjskich w Libanie i otwarciu Centrum Treningowego w Autonomii Palestyńskiej. Polecamy lekturę świetnego dziennika "Królowej rozwoju i opiekunki dzieci w wiosce", czyli tekst Moniki Kaczmarzyk, która przy wsparciu Caritas Polska i polskiego MSZ realizowała projekt edukacyjny w Ghanie.

Czy warto pomagać bezdomnym? – dowiecie się z tekstu pt. "Oni pierwsi dali radę". Janusz Sukiennik pisze o lokatorach mieszkania treningowego na warszawskiej Woli, którzy po raz pierwszy w życiu albo pierwszy raz od wielu, wielu lat mają własny kąt... i adres. Urządzili się tak pięknie, że chciałoby się tam spędzić Święta... Zobaczcie sami!

Już niedługo na naszej stronie www.caritas.pl będzie sporo zmian: przygotowujemy nową odsłonę info caritas, serwisy dla wolontariuszy i nowe możliwości wsparcia osób potrzebujących pomocy. Na nową platformę Caritas zaprasza w kwartalniku Piotr Sużyński.

Jak zawsze polecamy też przegląd wiadomości z diecezji – tam zawsze tyle się dzieje.

Ciekawej lektury!

Redakcja

Kontakt:

Alicja Wysocka

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 22 334 85 32