Rok Caritas

Zespól Interdycyplinarny pomoże cudzoziemcom oswoić polską szkołę

kartka28 sierpnia o godz. 11.00 w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lublinie, przy ul. Wrońskiej 5 odbędzie się spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Integracji Cudzoziemców . Spotkanie o charakterze informacyjnym przeznaczone jest dla rodziców dzieci cudzoziemskich uczęszczających do lubelskich szkół. Rozpocznie ono cykl warsztatów skierowanych do rodziców pozostających w procedurze uchodźczej, posiadających status uchodźcy bądź ochronę uzupełniającą.

Organizatorzy spotkania, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zaprezentują zasady funkcjonowania polskich szkół, prawa i obowiązki uczniów oraz podkreślą rolę rodziców w edukacji dzieci. Rodzice otrzymają materiały informacyjne i pomocnicze nt. m. in. obowiązku szkolnego w języku zrozumiałym dla siebie. Obecni na spotkaniu przedstawiciele różnych instytucji odpowiedzą na pytania związane z edukacją. Spotkanie będzie tłumaczone na język rosyjski i czeczeński. 

Osoby zainteresowane spotkaniem proszę o kontakt pod nr tel. 504 661 047
DOROTA KOZIEŁ, Koordynator Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Integracji Cudzoziemców.

Działalność Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Integracji Cudzoziemców odbywa się w ramach projektu Indywidualny Plan Działania realizowanego przez Caritas i MOPR w Lublinie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i budżetu państwa.

Więcej informacji o projekcie:

Katarzyna Sekuła, koordynator projektu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
kom. +48 501 333 747

Ten artykuł dotyczy programu: Caritas dla uchodźców