Rok Caritas

Caritas Polska wysłała na Ukrainę Transport Pomocy Humanitarnej

img_3950W czwartek, 28 listopada Caritas Polska wysłała na Ukrainę transport pomocy humanitarnej, w którego skład weszły dary ofiarowane przez warszawiaków.

Zbiórka organizowana była w parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej oraz wśród ludzi dobrej woli, którzy przynieśli potrzebne rzeczy do siedziby Caritas Polska. Zbierano żywność długoterminową, środki higieniczne oraz odzież zimową. Dary o wartości 163 tys. 208 zł poprzez Caritas Spes we Lwowie zostaną rozdysponowane wśród uchodźców ukraińskich z terenów objętych konfliktem wojennym.

img_3934Ludzie tu na Ukrainie są bardzo zmęczeni i niepewni jutra. Dary z Polski to nie tylko pomoc praktyczna… to znak, że ktoś o nas pamięta. Teraz jest nam to bardzo potrzebne. W imieniu tych, którzy musieli uciekać z domu i którzy boją się nadchodzącej zimy bardzo dziękuję za pamięć i pomoc! – powiedział dyrektor Caritas Spes we Lwowie, ksiądz Wiesław Dorosz.
Jak podaje Migracyjna Służba Ukrainy państwo to ma na swoim terytorium ponad 455  tys. uchodźców wewnętrznych. Państwo ukraińskie w obecnej sytuacji nie jest przygotowana na pomoc dla takiej liczby osób. Jest to ósmy projekt pomocy, który dla Ukrainy realizuje w tym roku Caritas Polska. Szczegóły dotyczące pomocy Caritas Polska dla Ukrainy znajdują się na stronie http://www.akcjecaritas.com

Patronami transportu pomocy humanitarnej są Rzeczpospolita i Radio Warszawa.
Kontakt dla mediów: Paweł Kęska, Biuro Prasowe Caritas Polska;
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 510 235 802;  +48 22 334 85 06