Rok Caritas

Tarnów: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom wystartowało

Caritas Diecezji Tarnowskiej

Ponad 125 tys. świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są one do nabycia w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. W tym roku akcji towarzyszy hasło” Podarujmy dzieciom czas”.

Dlaczego takie hasło? Otóż nie trzeba specjalnie się wysilać, aby zobaczyć, że ludzie mają dziś coraz mniej czasu dla swoich najbliższych. Dlatego, poprzez tegoroczną akcję, chcemy uświadomić – zwłaszcza rodzicom – jak bardzo ważne jest bycie z drugim, jak ważne są rozmowy, jak ważne jest okazywanie dzieciom miłości i troski. Rodziców nie zastąpi telewizja, komputer, a zwłaszcza wirtualni przyjaciele z popularnych portali internetowych.

Pieniądze, jakie uda się uzyskać z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. W 2011 roku tarnowska Caritas zorganizowała wakacje i ferie zimowe dla 2,5 tys. dzieci. Na ten cel wydano - dzięki ubiegłorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - blisko 180 tys. zł .

Aby włączyć się w akcję, wystarczy złożyć ofiarę 5 zł lub 12 zł, aby otrzymać małą lub dużą wigilijną świecę.. Połowa zebranych funduszy pozostanie w parafiach, a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie.

W tym roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staną także na wigilijnych stołach Polaków we Francji, Anglii i Austrii (łącznie 4000 szt.).    ks. Ryszard Podstołowicz

Ten artykuł dotyczy programu: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom