Rok Caritas

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Aktualizacja: grudzień 2013


caritas_wdpd_2012_plakat_v17
Caritas Polska jest pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 W tym roku organizujemy
 już 20. edycję kampanii, która po raz czternasty ma charakter ekumeniczny. W kampanii uczestniczą obok Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W 2013 roku Caritas, Diakonia i Eleos rozprowadzą blisko 3 miliony wigilijnych świec. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

Co roku organizowany jest symboliczny koncert inaugurujący kampanię. Trzy wigilijne świece Caritas, Diakonii i Eleos płoną co roku w świątyni Kościoła, który przewodniczy Dziełu. W tym roku koncert odbył się w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Koncert uświetniają występy chórów i zespołów muzycznych. Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości jest przekazanie zgromadzonym w kościele wiernym płonących świec Caritas, Diakonii i Eleosu.

 

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - spot radiowy

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - spot tv
 

 

 Artykuły powiązane: