Rok Caritas

Carrefour ufundował prawie 80 000 posiłków dla dzieci ze świetlic Caritas

W ramach programu dożywiania dzieci w świetlicach Caritas, z pomocy Carrefour korzysta 825 dzieci z 31 miast w całej Polsce. Od lutego br. firma zapewniła podopiecznym świetlic już niemal 80 000 posiłków. Na program wsparcia dzieci ze świetlic Caritas firma Carrefour przeznaczyła w roku 2011 770 tys. zł.

W program włączają się również dyrektorzy poszczególnych hipermarketów Carrefour, którzy angażują się w dodatkową pomoc na rzecz świetlic Caritas, zapewniając dodatkowe wyposażenie świetlic czy obdarowując dzieci drobnymi upominkami przy okazji różnych świąt. W wybranych świetlicach Carrefour zorganizował „Dni kuchni francuskiej”. Warsztaty z przygotowywania smacznych i zdrowych francuskich potraw poprowadził francuski kucharz David Gabauriau, który zajmuje się promowaniem w Polsce zdrowej kuchni. „Carrefour od wielu lat angażuje się w różne programy społeczne, które mają na celu pomoc najuboższym i potrzebującym. W tym roku podjęliśmy decyzję o przekazaniu środków na dożywianie dzieci. Do końca czerwca, w ramach programu, Carrefour ufundował posiłki o wartości ok. 400 tys. zł. Ponadto, dyrektorzy wybranych placówek osobiście angażują się w pomoc dzieciom ze świetlic. Przykładowo, w zeszłym tygodniu dyrektor hipermarketu w Olkuszu zaprosił 25 dzieci na wakacyjne zakupy, a każde dziecko otrzymało upominek w postaci bonu zakupowego” – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej Carrefour Polska.

Z pomocy świetlic korzysta ponad 47 tysięcy dzieci w całej Polsce. W wielu miejscowościach świetlica Caritas jest jedynym miejscem, w którym dzieci i młodzież mogą spędzić czas po zakończeniu zajęć w szkole. Opiekę nad dziećmi sprawują tysiące wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają im swój czas. W większości świetlic realizowany jest program profilaktyczny dostosowany do aktualnych problemów dzieci, oraz do ich wieku i dojrzałości. Oprócz zajęć profilaktyczno-wychowawczych terapeuci prowadzą zajęcia pobudzające kreatywność dzieci, m.in.: teatr słowa i gestu, ćwiczenia twórczego myślenia, gry i zabawy logiczne, planszowe i strategiczne. Zdarzają się również wyjścia na wystawy, do teatru czy kina, a także zajęcia plastyczne, które uruchamiają wyobraźnię wychowanków. Program dożywiania kontynuowany będzie do lutego 2012 r.

Program dożywiania dzieci jest kolejnym projektem zaangażowania społecznego, który Carrefour realizuje wspólnie z Caritas. Od 2007 do 2010 roku firma Carrefour Polska była strategicznym partnerem Programu Skrzydła. Na ufundowanie stypendiów całorocznych oraz wypoczynku letniego w Programie „Skrzydła” dla ponad 800 dzieci Carrefour przeznaczył 3 mln 700 tys. zł.

Dodatkowe informacje:
Maria Cieślikowska, Carrefour Polska, tel.: 22 517 23 21, e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tomasz Pietrzyk, Ciszewski Public Relations, tel.: 22 563 32 21,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text89518 ); document.write( '<\/a>' ); //-->\n Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Marta Walasik-Sałek, Caritas Polska, tel.: 22 33 48 512, e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour