Rok Caritas

Lekcja zdrowej żywności

carrefour 325 listopada w hipermarkecie Carrefour Gniezno odbyło się spotkanie młodzieży z Gimnazjum nr 1, objętych programem „ Dożywianie z Carrefour.”

Frekwencja sięgnęła 100 %, a młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji zdrowego żywienia, przeprowadzonej przez panią dietetyk, która na co dzień współpracuje z gimnazjum. Podczas tych niecodziennych zajęć młodzież uzyskała informacje o tym, jak ważny jest pierwszy posiłek i kiedy powinien być zjedzony. Pani dietetyk przedstawiła  najbardziej wartościowe produkty i możliwości ich łączenia, wspomniała także o zagrożeniach związanych z nieodpowiednim żywieniem, jak również z używkami, takimi jak alkohol, napoje energetyzujące, kawa itp.  Lekcja zdrowego żywienia odbyła się w dziale spożywczym hipermarketu Carrefour w Gnieźnie, co ułatwiło zapoznanie się dzieci z odpowiednimi produktami i informacjami na temat ich składu.
Na koniec pani dietetyk przeprowadziła konkurs polegający na podaniu wartości energetycznej, węglowodanów i  białka określonych produktów. Nagrodą dla zwycięzców była - bogata w magnez - czekoladaSmile.  Na pożegnanie dzieci otrzymały zdrowe drugie śniadanie od Carrefour.    (MWS)
carrefour 51

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour