Rok Caritas

Warmia: Ferie z atrakcjami

car6aWarmińska Caritas zorganizowała pół-zimowiska z okazji tegorocznych ferii. Spotkania odbyły się w świetlicach Caritas w Korszach, Pieniężnie, Lidzbarku Warmińskim i Górowie Iławeckim. Organizatorzy podkreślają, że uczestniczące w nich dzieci to w większości stali uczestnicy zajęć świetlicowych, najczęściej pochodzące z rodzin wielodzietnych, ubogich, często potrzebujących wsparcia i pomocy. Zajęcia trwały od 23 stycznia do 4 lutego.

W programie pół-zimowisk były zajęcia rekreacyjno–sportowych, jak również wiele konkursów m.in. na najciekawszą rzeźbę ze śniegu, najładniejszą pracę plastyczną wykonaną techniką dowolną pt. "Zimowy krajobraz", konkurs piosenki i tańca oraz różnego rodzaju zgadywanki, łamigłówki i kalambury, w których można było wygrać ciekawe nagrody. - Dzieci również brały udział w zajęciach sportowych na szkolnych salach gimnastycznych, odgrywane były turnieje piłki siatkowej oraz dwa ognie i zbijanego. Podczas każdego dnia dzieci miały przygotowane śniadania i obiady. Na zakończenie pół-zimowisk dla dzieci uczestniczących w zajęciach zostały zorganizowane wyjazdy na baseny do Dobrego Miasta i Mikołajek, oraz rozdane zostały paczki ze słodyczami i owocami - poinformował ks. Roman Lompa, dyrektor olsztyńskiej Caritas.

car5aW okresie ferii zimowych został zorganizowany także Dzień Kuchni Francuskiej w świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Górowie Iławeckim. Spotkanie odbyło się w związku kończącym się drugim etapem projektu "Dożywianie z Carrefour". Wychowankowie świetlicy pod opieką wychowawczyni Doroty Dopira, przygotowali dekoracje związane z Francją, jak i prace plastyczne dotyczące tego kraju. W czasie spotkania, w którym uczestniczyła również koordynator projektu Magdalena Kołodziejczak, dzieci miały możliwość zapoznać się z kulturą i tradycjami Francji. A dzięki zaangażowaniu Ewy Antochów, która wyszukała przepisy dań francuskich i sama również przygotowała te posiłki, dzieci mogły spróbować rogalików i tarty z owocami. Podopieczni świetlicy Caritas podziękowaniu za okazane serce i wkład w rozwój i funkcjonowanie swojej placówki przygotowali własnoręcznie wykonane upominki, które zostały przekazane na ręce pracowników hipermarketu Carrefour w Olsztynie. (RM)

car8a

 

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour