Rok Caritas

Poznań: Drugie dziecko w Oknie Życia

Drugie dziecko pozostawiono dziś przed południem w poznańskim „oknie życia”. - Chłopiec ma ok. trzech tygodni. Zgodnie z procedurą, dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest otoczone specjalistyczną opieką i poddane badaniom lekarskim – powiedział ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Kobieta, która zdecydowała się na ten desperacki krok, może jeszcze w ciągu sześciu tygodni zgłosić się, aby odzyskać dziecko. Jeśli tego nie uczyni, chłopiec będzie mógł zostać adoptowany.

Poznańskie „Okno życia” powstało w 2009 r. z inicjatywy Caritas Archidiecezji Poznańskiej i władz miasta Poznania przy Domu Dziecka przy ul. Swoboda. – Każda matka, która z różnych przyczyn nie może zaopiekować się swoim nowo narodzonym dzieckiem, może pozostawić dziecko w „oknie życia” i być pewna, że jest ono bezpieczne – mówi ks. Ren, zastępca dyrektora Caritas Poznańskiej.

„Okno życia” to miejsce, w którym rodzice mogą zostawić anonimowo nowo narodzone dziecko, nie narażając noworodka na niebezpieczeństwo.
(KAI)
Ten artykuł dotyczy programu: Okna Życia