Rok Caritas

Ćwierć miliona posiłków od Carrefour

prezes jean anthoine i dyrektor caritasTrwa druga edycja ogólnopolskiego programu dożywiania z Carrefour dzieci w świetlicach Caritas. Dzięki grantowi w wysokości 1,5 mln zł od Fundacji Carrefour 1,2 tys. dzieci uczęszczających do 40 świetlic w całej Polsce otrzyma 250 tys. posiłków.

Fundacja Carrefour po raz kolejny wspiera program dożywiania dzieci w świetlicach Caritas. To odpowiedź francuskiej firmy na problem niedożywienia dzieci w Polsce. Celem akcji jest zapewnienie zbilansowanych posiłków oraz przekazanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Organizatorzy planują, że do stycznia 2013 roku, 1,2 tys. dzieci otrzyma łącznie blisko ćwierć miliona pełnowartościowych posiłków. Akcja w całości finansowana jest ze środków Fundacji Carrefour, która przekazała w tym roku na ten cel 1,5 mln zł.

– W 2011 roku udało się wspólnie z Caritas zapewnić blisko 165 500 posiłków dla 825 dzieci. Program nie powiódłby się, gdyby nie owocna współpraca wszystkich partnerów projektu – mówi Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska. – Dzięki naszemu programowi realizujemy jeden z celów Fundacji Carrefour, jakim jest przeciwdziałanie niedożywieniu i zmniejszenie problemu głodu wśród polskich dzieci.

Sieć świetlic prowadzona jest przez Caritas w Polsce we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas, parafiami i organizacjami kościelnymi oraz szkołami. W wielu miejscowościach świetlice Caritas są miejscem, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić czas po zakończeniu zajęć w szkole.

 – W imieniu Caritas Polska serdecznie dziękuję Carrefour za pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu dzieci. To już kolejny program długofalowej pomocy, w który z tak wielkim entuzjazmem angażuje się ta firma. Przez ostatnie trzy lata Carrefour był naszym strategicznym partnerem w programie „Skrzydła Caritas” – podkreśla ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

W całej Polsce ze świetlic Caritas korzysta ponad 47 tysięcy dzieci. Od 2011r. dożywianie dzieci w tych placówkach wspiera Fundacja Carrefour. W pierwszym roku współpracy pomocą objęto 33 placówki w różnych miastach. Dzięki przekazanemu grantowi w wysokości 770 tys. zł zostało ufundowanych 165 422 posiłki dla 825 dzieci. Fundacja Carrefour kontynuuje współpracę z Caritas. Druga edycja programu to pomoc skierowana do 1,2 tys. dzieci uczęszczających do 40 świetlic. Dzięki tegorocznemu dofinansowaniu w wysokości 1,5 mln zł ufundowanych zostanie blisko 250 tys. posiłków.

Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku, jej misją jest pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, dożywianie oraz działanie na rzecz integracji zawodowej.

Dodatkowe informacje:

Jerzy Nowak, tel.: 22 563 32 21, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Marta Walasik-Sałek, tel.:, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Maria Cieślikowska, Carrefour Polska: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour