Rok Caritas

Zwiedzili Sandomierz dzięki Carrefourowi

sandomierz swietlica wycieczka_ssandomierz swietlica wycieczka2_s31 maja odbyła się długo wyczekiwana przez wychowanków świetlicy „Mały Książę” wycieczka do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. Podopieczni programu „Dożywianie z Carrefour” mieli okazję poznać te urokliwe zakątki dzięki życzliwości Fundacji Carrefour i dyrektora hipermarketu Carrefour Zakopianka Mirosława Faryny.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały główne atrakcje miasta. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się przepiękna panorama z Bramy Opatowskiej, a do najczęściej uwiecznianych przez małych fotografów obiektów zależał majestatyczny renesansowy ratusz w Sandomierzu. Naszym wychowankom niestraszna była nawet wizyta w sandomierskich lochach, gdzie - jak głosi legenda - mieszka duch Haliny Krempianki, bohaterki miasta.

Oprócz podziwiania miejskich atrakcji dzieci spacerowały przez wysokie i malownicze lessowe wąwozy, znane im dotąd jedynie z podręczników do przyrody czy geografii. Po ciepłym posiłku grupa udała się do Baranowa Sandomierskiego, gdzie mieści się późnorenesansowy zamek zwany „małym Wawelem”. Spacerując po szlacheckich komnatach nasi wychowankowie marzyli o bajkowych przygodach, jakie mogliby przeżywać w tym miejscu. Po dniu tak pełnym wrażeń wszyscy powrócili do Krakowa w świetnych humorach. Nasi podopieczni z pewnością jeszcze długo będą pamiętać tę niepowtarzalną wyprawę.

sandomierz swietlica wycieczka4_sW imieniu wychowawców i wychowanków świetlicy chcemy przekazać serdecznie podziękowania Fundacji Carrefour i dyrektorowi hipermarketu Carrefour Zakopianka Mirosławowi Farynie za zapewnienie transportu i wspaniałą niespodziankę w postaci kolorowych paczek z prowiantem i słodyczami, które wywołały szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci. Dzięki temu gestowi nasi wychowankowie mogli poznać jedno z najbardziej malowniczych miejsc w naszym kraju i przekonać się, że podróże naprawdę kształcą.

Fundacja Carrefour powstała w 2000 roku i jej misją jest niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, dożywianie oraz działanie na rzecz integracji zawodowej.

Agnieszka Homan

 

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour