Rok Caritas

Pierwsze dziecko w Oknie Życia w Radomiu

oknoZnaleziono niemowlę w Oknie Życia w Radomiu. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, w domu sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Struga.

Wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski poinformował, że to pierwszy taki przypadek pozostawienia dziecka w Oknie Życie. - W sobotni wieczór zadzwonił dzwonek, który jest sygnałem dla sióstr, że w oknie zostawiono niemowlę. Była to dziewczynka - poinformował ks. Kowalski. Dodał, że niemowlę zostało zbadane przez lekarzy. - Stan dziecka jest zadawalający. Dziękuję osobie, która zdecydowała pozostawić swoje dziecko w Oknie Życia. Jest to bezpieczna forma przekazania dziecka do adopcji - powiedział Radiu Plus Radom ks. Kowalski.

Dziecko, które zostało przyniesione do Okna Życia w Radomiu czuje się dobrze i czeka na adopcję. Opiekujące się tym miejscem Siostry Matki Bożej Miłosierdzia nadały dziewczynce imię Marysia. - To na część Matki Bożej, bowiem sobota jest dniem poświęconym Maryi - wyjaśniła w rozmowie z Radiem Plus Radom s. Oliwia Buczko, przełożona zgromadzenia.

S. Buczko powiedziała także o okolicznościach pozostawienia dziecka w Oknie Życie. - W sobotę wieczorem, w drzwiach pojawiła się kobieta z dzieckiem na rękach. Twierdziła, że znalazła je przy śmietniku. Niemowlę było schowane w torbie. Kobieta mówiła, że wiedziała o istnienia tego miejsca i dlatego przyniosła dziecko - powiedziała s. Buczko. Później policja ustaliła, że kobieta, która przyniosła dziecko, była jego matką.

Okno Życia, które poświęcił abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, istnieje od czerwca 2009 roku. Jest to specjalne miejsce z ogrzewaniem i wentylacją. Przy otwarciu z zewnątrz uruchamiany jest alarm w pokoju dyżurującej siostry. Przypomnijmy, że Marysia jest pierwszym dzieckiem pozostawionym w Oknie Życia od jego powstania, czyli od 2009 roku. Jest to inicjatywa Caritas Diecezji Radomskiej. (Radio Plus Radom)

(Radosław Mizera, Radio Plus Radom)

Ten artykuł dotyczy programu: Okna Życia