Rok Caritas

Carrefour podarował świąteczne paczki dzieciom z Zielonej Góry

paczki24paczki26W siedzibie placówek wsparcia dziennego „Słoneczko z uśmiechem” i „Zielony Dom” prowadzonych przez naszą Caritas w Zielonej Górze odbyło się 17 grudnia spotkanie dzieci z przedstawicielami Carrefour Zielona Góra. Spotkanie odbyło się w ramach Programu „Dożywianie dzieci z Carrefour”.

Podczas spotkania dzieci otrzymały 50 paczek świątecznych, które w znacznym stopniu uatrakcyjnią im świąteczny czas. W każdym prezencie znajdowały się przede wszystkim słodycze: lizaki, czekolady itp.  

Podopieczni programu cieszyli się z każdej drobnostki przekazanej im przez Carrefour Zielona Góra. Spotkanie odbyło się w radosnej i wesołej atmosferze. W przekazaniu wyprawek wzięli udział koordynator diecezjalny programu „Dożywianie dzieci z Carrefour” Anna Maria Fedurek oraz kierownik placówki dla dzieci Krystian Kaczor.

paczki19Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Carrefour Zielona Góra Piotrowi Czekajowi oraz Pracownikom marketu za zaangażowanie w realizację programu i życzliwość.

Dzięki wsparciu Fundacji Carrefour, 60 dzieci uczęszczających do placówek Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: Świetlicy Wsparcia Dziennego "Zielony Dom" oraz Świetlicowego Oddziału Przedszkolnego ''Słoneczko z uśmiechem" przy ul. Bema 32-34 otrzyma w tym roku łącznie 12 tys. posiłków. W odpowiedzi na problem niedożywienia dzieci, Fundacja Carrefour po raz kolejny wspiera program dożywiania dzieci w świetlicach Caritas. Wysokość tegorocznego grantu to 1,5 mln zł. W programie w całej Polsce udział bierze 40 placówek. W każdej z nich 30 podopiecznych otrzyma codziennie pełnowartościowy posiłek. W sumie w skali całego kraju z pomocy skorzysta w tym roku 1200 dzieci, dla których do stycznia 2013 roku wydanych zostanie blisko 250 tys. posiłków.

amf

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour