Rok Caritas

Oswoić rynek pracy – warsztaty Biura Projektu w Bydgoszczy

nagwek


dsc00008W lutym 2013 roku w Żninie odbyło się spotkanie motywująco-aktywizujące dla beneficjentów projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III
”.

Spotkanie miało formę warsztatów, a jego celem było zmotywowanie uczestników do budowania profesjonalnego wizerunku zawodowego i swojej pozycji na rynku pracy. Doradca zawodowy  Karolina Bartoszewicz przedstawiła zasady korzystnej autoprezentacji oraz biznesowego i zawodowego savoir-vivre, a także przykłady niebanalnych sposobów osiągania celów zawodowych. Dyskutowano, jak umiejętnie posługiwać się networkingiem i zyskiwać sprzymierzeńców w swojej drodze zawodowej. Poruszono także kwestie wizerunku w internecie i jego efektywnego wykorzystania w procesie poszukiwania pracy.

Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi rynku pracy, generowali nowe pomysły na swój rozwój społeczno-zawodowy. Na zakończenie zajęć każdy mógł skorzystać z indywidualnej konsultacji z psychologiem oraz doradcą zawodowym.

Przy okazji warsztatu do projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” dołączyło pięciu nowych uczestników. Na bieżąco do biura projektu zgłaszają się osoby z Bydgoszczy i okolic. Planowane są kolejne spotkania na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Aktualnie w bydgoskim Biurze Projektu ze wsparcia korzysta 112 osób.

Projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III" jest realizowany przez PFRON w partnerstwie z czterema organizacjami: Caritas Polska, Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji "FAR" w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji.

dsc00013    dsc00023    dsc00014

Ten artykuł dotyczy programu: Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV