Rok Caritas

Carrefour podarował wielkanocne paczki dzieciom

dsc0053419 marca do siedziby placówek wsparcia dziennego „Słoneczko z uśmiechem” i „Zielony Dom”, prowadzonych przez Caritas w Zielonej Górze trafiły paczki wielkanocne podarowane dzieciom przez Dyrektora Carrefour Zielona Góra – Piotra Czekaja.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu „Dożywianie dzieci z Carrefour”. Dzieci otrzymały 40 paczek świątecznych, które w znacznym stopniu uatrakcyjnią im świąteczny czas. W każdym prezencie znajdowały się przede wszystkim słodycze, wafelki, zające z czekolady, lizaki, czekoladki itp.  

dsc00532Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Carrefour Zielona Góra Panu Piotrowi Czekajowi za cenną inicjatywę.

Dzięki wsparciu Fundacji Carrefour 60 dzieci uczęszczających do placówek Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: Świetlicy Wsparcia Dziennego "Zielony Dom" oraz Świetlicowego Oddziału Przedszkolnego ''Słoneczko z uśmiechem" przy ul. Bema 32-34 otrzymało w roku 2012 łącznie 12 tys. posiłków. W odpowiedzi na problem niedożywienia dzieci Fundacja Carrefour po raz kolejny wsparła program dożywiania w świetlicach Caritas. Wysokość zeszłorocznego grantu to 1,5 mln zł. W programie w całej Polsce udział wzięło 40 placówek. W każdej z nich 30 podopiecznych otrzymało codziennie pełnowartościowy posiłek. W skali całego kraju z pomocy skorzystało 1,2 tys. dzieci, dla których do stycznia 2013 roku wydanych zostało blisko 250 tys. posiłków.  (amf)

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour