Rok Caritas

Polonia wypoczywa na Śląsku

„Nie ma dzieci, są ludzie” – wpływ kultury polskiej i języka polskiego na kształtowanie postaw u dzieci polonijnych. Pod tym hasłem realizowany jest w tym roku wypoczynek dzieci i młodzieży polonijnej.

W Częstochowie, a konkretnie w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Poniku, grupa dzieci z Białorusi – 130 dzieci z opiekunami oraz grupa 30 dzieci z opiekunami  z  Ukrainy.  Dzieci z Białorusi odpoczywają w terminie od 3 do 13 czerwca , a dzieci z Ukrainy wakacje spędzą w „Zagrodzie Lepiarzówka” w Wiśle w terminie 20 – 30 czerwca. W ramach wypoczynku przygotowaliśmy dla wypoczywających wiele atrakcji, w tym program, w którym mogą sie zapoznać z kulturą i historią kraju swoich przodów.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013 r."

 

Wakacje z Bogiem

223 miejsca przygotowała częstochowska Caritas na koloniach w Poniku (Jura Krakowsko-Częstochowska), Dźwirzynie oraz Ustce. Jak co roku rodziny potrzebujące wsparcia mogą ubiegać sie o dodatkowe dofinansowanie wyjazdu dziecka. Na wszystkich turnusach zapewniamy profesjonalną kadrę wychowawców, opiekę medyczną, ale dbamy również o duchowy rozwój naszych "kolonistów". Aby uatrakcyjnić kolonie, przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. wycieczki do muzeów, aquaparku, zabawy para-alpinistyczne, zabawy tematyczne, ogniska, konkursy sportowe i wiele innych.

Ten artykuł dotyczy programu: Wakacyjna Akcja Polonia