Rok Caritas

Prezenty w świetlicy

wspolne zdjecieBardzo się cieszę, że mogę tu zjeść ciepły posiłek – powiedział jeden z chłopców uczęszczający do świetlicy Caritas przy parafii śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Lublinie.  

Jak dodał, często jest to jego jedyne ciepłe danie w ciągu dnia. To wyznanie padło podczas wizyty dyrektora lubelskiego Carrefour̕a Krzysztofa Pastuszaka i ks. dyr. Caritas Wiesława Kosickiego, która odbyła się 23 października w ramach  inauguracji  III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Pomocą zostały objęte świetlice opiekuńczo-wychowawcze Caritas przy parafii śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty oraz parafii św. Michała Archanioła w Lublinie. Dzięki pomocy Carrefour każdego dnia 60 podopiecznych otrzymuje ciepły i pełnowartościowy posiłek.

kartonyW tym roku wizycie towarzyszyły tajemnicze kartony, który wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci. Po części oficjalnej, czyli przywitaniu i podziękowaniu przez dzieci, ks. Wiesław Kosicki i Pan Krzysztof Pastuszak przystąpili do rozpakowania tajemniczych kartonów. Dzięki wsparciu Carrefour dzieci dodatkowo otrzymały plecaki szkolne wypełnione po brzegi asortymentem szkolnym. Radość, uśmiech i zadowolenie dzieci promieniowały w świetlicy.

podziekowaniaW imieniu dzieci dziękujemy Carrefour za to, że otacza ich troską i pomocą!

Zapraszamy do naszej galerii na facebook’u:

(http://www.facebook.com/media/set/?set=a.468107556637764.1073741872.130257910422732&type=1)

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour