Rok Caritas

Komiksowo w świetlicach Caritas

pan cukr
W ramach programu „Dożywianie z Carrefour” dzieci z łódzkich świetlic Caritas uczestniczyły w warsztatach komiksowych
.

Hasło „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” przyświecało wytężonej pracy młodych twórcow komiksów. Dzięki wsparciu Fundacji Carrefour czterdzieścioro dzieci uczyło się zasad zdrowego żywienia nieźle się przy tym  bawiąc. Kto wie, ile talentów zostało obudzonych! Zajęcia poprowadził Waldemar Miśkiewicz – pedagog, pasjonat komiksu, rysownik. Po wspólnym uzgodnieniu zasad zdrowego odżywiania uczestnicy chwycili za ołówki i markery, by tworzyć historyjki utrwalające wypracowane idee. Kierując się wskazówkami prowadzącego dzieci zaplanowały plansze, podzieliły je na kadry i zarysowały akcją. Bohaterowie znani z kreskówek i tworzeni autorsko od podstaw zaludnili komiksy, zachęcając do zdrowego odżywiania.

chlopiecgrupa i dzielaCykl warsztatów będzie realizowany w wybranych świetlicach Caritas podczas trwania programu „Dożywiania z Carrefour”.

„Dożywianie z Carrefour” to III edycja programu na rzecz dzieci realizowanego przez Caritas oraz Carrefour. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour