Rok Caritas

WDPD na ponad 50 tysięcy świec

53 tysiące małych i 1,5 tys. dużych świec rozprowadzi Caritas Diecezji Sandomierskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane w ramach tej inicjatywy środki finansowe pozostają w większości w Parafialnych Zespołach Caritas i przeznaczone są na pomoc dzieciom dotkniętym ubóstwem na terenie parafii.

Ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej powiedział, że wigilijna świeca zapalona na świątecznym stole to pamięć o tych, którym brak nadziei albo brak jasnych perspektyw na przyszłość.  Dodaje, że przez przeżywanie Adwentu duchowo przygotowujemy się do przeżywania świąt. - Myśląc o gwiazdkowych prezentach pod choinkę, nie zapomnijmy zapalić dzieciom światła nadziei przez włączenie się do Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - zachęca ks. Pitucha.

Pozyskane w ramach WDPD środki finansowe pozostają w większości w Parafialnych Zespołach Caritas i przeznaczone są na pomoc dzieciom dotkniętym ubóstwem na terenie parafii. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w poszczególnych parafiach oraz szkołach znajdują się plakaty informacyjne i są rozprowadzane dwa rodzaje świec – duża świeca kosztuje 20 zł, zaś mała świeca jest sprzedawana w cenie 5 zł.

Przypomnijmy, że od 1993 roku Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w wielu polskich domach. Świeca zapalona na wigilijnym stole to nie tylko symbol, ale przede wszystkim świadectwo oznaczające otwarcie się rodziny na pomoc innym. W 2013 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone jest pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”.  (rm)

Ten artykuł dotyczy programu: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom