Rok Caritas

Inauguracja WDPD


wdpd4"Świeca Tysiąc Świeć”, śpiew i tańce – tak w telegraficznym skrócie można opisać Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w Lublinie, która miała miejsce 28 listopada na Placu Litewskim. 


Była to pierwsza tak uroczysta i wyjątkowa inauguracja tego Dzieła. Warto zaznaczyć, że jest to okrągła, jubileuszowa rocznica. To właśnie w Lublinie 20 lat temu zapoczątkowano tradycję nabywania świec Caritas. Tradycję, która trwa do dziś, dzięki której Caritas Archidiecezji Lubelskiej pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom na Lubelszczyźnie. W tym roku cały dochód zostanie przeznaczony na Fundusz „Caritas Dzieciom”, z którego finansowane będą wyprawki szkolne, stypendia, wypoczynek, dożywianie, operacje i rehabilitacje. Część środków zostanie przeznaczonych również na kapitał żelazny Funduszu, aby jeszcze lepiej, a tym samym bezpieczniej pomagać potrzebującym dzieciom w przyszłości.

Pragniemy aby płomień, który daje światło, ale też i ciepło zapłonął we wszystkich, nie tylko katolickich domach, w których miłość i dobro jest ponad wszystko. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to  nasz wspólny wysiłek, aby dać dzieciom to, czego tak często im brakuje. Okazać im serce, okazać im miłość, a tym samym rozjaśnić przyszłość” – ks. Wiesław Kosicki.

wdpd5      wdpd10


Ten artykuł dotyczy programu: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom