Rok Caritas

„Skarb pełen owoców” – warsztaty komiksowe Caritas i Carrefour

img_5295t19 maja czterdzieścioro troje dzieci ze świetlicy Albertyńskiego Ośrodka Pomocy w Tylmanowej  wzięło udział  w warsztatach komiksowych Caritas Polska i Carrefour Polska pod hasłem „Jem owoce i warzywa wtedy zdrowia mi przybywa”.

„Niewłaściwe odżywianie wśród dzieci jest poważnym problemem społecznym, dlatego zależy nam na kształtowaniu pozytywnych nawyków żywieniowych już u najmłodszych. Tak zrodził się pomysł warsztatów komiksowych, dzięki którym nasi podopieczni ze świetlic Caritas, mają szanse na poznawanie zasad zdrowego żywienia w kreatywny sposób, rozwijając zarazem swoje umiejętności plastyczne” – mówi Tomasz Madaj, Dyrektor Hipermarketu Carrefour w Nowym Sączu.

img_5409tZajęcia odbywają się w ramach III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”. Tylmanowa jest dziewiątym miastem, w którym dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych Caritas spotykają się, by poznać zasady zdrowego żywienia oraz zgłębić tajniki tworzenia komiksów pod okiem rysownika i pedagoga, Waldemara Miśkiewicza. „Mamy tutaj prawdziwą burzę mózgów. Ponad 40 dzieciaków tworzy niesamowite prace. Każde z tych zajęć są niepowtarzalne, każde dają coś również mnie jako wychowawcy i prowadzącemu” – powiedział Waldemar Miaśkiewicz. Podopieczni świetlicy po poznaniu korzyści z jedzenia owoców i warzyw zaczęli tworzyć własne komiksy - na przykład: „o Piracie poszukującym skarbu pełnego owoców: kiwi, jabłek, gruszek, bananów i arbuzów” – mówi 10-letnia Kasia, uczestniczka zajęć.

img_5447t „Troska o dzieci to troska o całe społeczeństwo. Jesteśmy bardzo wdzięczni Carrefour za owocną współpracę i za pomoc właśnie w tej – najważniejszej dziedzinie” – powiedział rzecznik Caritas Polska – Paweł Kęska.

„Dożywianie z Carrefour” to program na rzecz dzieci realizowany przez Caritas oraz Carrefour. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. zł. 

img_5306t   img_5473t

                                                                               Dyrektor Carrefoura w Nowym Sączu o warsztatach:

                                                                                    

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour