Rok Caritas

Odkrywanie talentów z Carrefourem

warsztaty 2„Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty komiksowe dla dzieci ze świetlic Caritas, przy współpracy z Fundacją Carrefour w ramach trzeciej edycji programu „Dożywianie z Carrefour”. Zajęcia dla 46 dzieci prowadził Waldemar Miaśkiewicz, rysownik, pedagog i pasjonat komiksów. 

Chciałbym bardzo podziękować Caritas Polska za dobrą współpracę, oraz Fundacji Carrefour za to, że po raz kolejny możemy korzystać z programu „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki temu nasze świetlice mają wielką pomoc. Przez pięć dni w tygodniu 60 dzieci otrzymuje wartościowe posiłki, także słodycze i owoce. Zajęcia komiksowe o zdrowym odżywianiu zachęcają, abyśmy jedli owoce, uczą też, że nie powinniśmy marnować tego, co otrzymujemy oraz dzielić się z innymi –  powiedział ks. Grzegorz Kłoczko, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Dzieci są bardzo zadowolone z warsztatów. Przedstawiciele Carrefour przywieźli dla nich prezenty. To pyszne owoce, słodycze, soki, przybory rysunkowe jak mazaki, farby – opowiadała Magdalena Woźniewska, kierowniczka Świetlicy Stokrotka, w której odbyły się warsztaty.

warszt2Spotkałam tu sympatycznych ludzi i przekonałam się, że warto odżywiać się warzywami i owocami – podsumowała Monika. – Warsztaty mi się podobały, ponieważ bardzo lubię rysować i mogłam rozwinąć swój talent  – cieszyła się Kornelia.

Jest gorąco, twórczo, bardzo fajna atmosfera. Wszyscy się napracowaliśmy: i ja jako prowadzący, i dzieciaki robiące cudowne komiksy. Są różne inspiracje... owoce, małpki i inne zwierzątka: kotki, pieski. Powstaje plansza za planszą – komentował Waldemar Miaśkiewicz.

warsz1W ramach trzeciej edycji programu „Dożywianie z Carrefour” od września 2013 roku do dnia warsztatów w białostockich świetlicach Caritas wydano 10 800 posiłków. – Sytuacje dzieci są różne. Cieszą się bardzo ze słodyczy, a taki uśmiech na twarzy dziecka sprawia, że nasze serca radość przenika. Dzieci dostają też paczki od fundacji Carrefour: na Boże Narodzenie, Wielkanoc. W tym roku Carrefour ufundował pączki na Tłusty Czwartek. Na początku września dzieci dostają wyprawki szkolne. Są bardzo zadowolone – uśmiecha się koordynatorka programu, Magdalena Woźniewska.

 

 

 

Ten artykuł dotyczy programu: Dożywianie z Carrefour