Rok Caritas

Otwórz się na uchodźców

plakatUrząd ds. Cudzoziemców organizuje po raz pierwszy dzień otwarty w Ośrodkach dla Uchodźców. Lubelska Caritas zaprasza do Ośrodka w Łukowie.

Na co dzień placówki te są niedostępne dla osób nieupoważnionych, co oznacza, że nawet najbliżsi mieszkańcy nie znają swoich sąsiadów zza zamkniętej bramy.  Celem dnia otwartego jest więc zobaczenie z bliska warunków panujących w Ośrodku, a przede wszystkim poznanie jego mieszkańców, ich kultury i obyczajów.  Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Urząd ds. Uchodźców wraz ze Stowarzyszeniem "Dla Ziemi" oraz Fundacją na Rzecz Państwa i Prawa zapraszają 17 czerwca do Łukowa, gdzie w Ośrodku dla Uchodźców mieszka 178 osób, w tym 140 narodowości czeczeńskiej, z czego przeważająca liczbę stanowią dzieci. Pozostali mieszkańcy to uciekinierzy z Ukrainy.  

Ośrodek zostanie otwarty dla gości o godz. 11. W programie jest pokaz tańca czeczeńskiego oraz recital pieśni (12.30 - 13.00). Gospodarze przygotują też swoje ulubione potrawy z kuchni kaukaskiej (13.00-13.30).  O wszystko będzie można zapytać pracowników Ośrodka, a przede wszystkim jego mieszkańców.

Z A P R A S Z A M Y

Sylwia Redosz, CAL

Ten artykuł dotyczy programu: Caritas dla uchodźców