Rok Caritas

Dziecko sercem rodziny

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej rozpoczyna kampanię Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która w tym roku będzie przebiegać pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. Nawiązuje ono do rozpoczynającego się Roku Rodziny, ogłoszonego przez Caritas Polska.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej przygotowała w tym roku 95 tys. małych i dużych świec. Będą one dostępne w parafiach Diecezji Bielsko-Żywieckiej począwszy od pierwszej niedzieli adwentu 30 listopada br.

W tym roku organizowana jest  już 21. edycja kampanii tej kampanii społecznej, której pomysłodawcą jest Caritas Polska. Uczestniczą w niej obok Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.
Kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku Caritas, Diakonia i Eleos rozprowadziły blisko 3 miliony wigilijnych świec.

Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

Do kampanii można dołączyć również wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). Patronem medialnym kampanii jest również Tygodnik Niedziela.

Ten artykuł dotyczy programu: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom