Rok Caritas

Ponad milion złotych dla głodującej Somalii

credits  eoghan rice  trocaireCaritas Polska wspólnie z Caritas Niemcy prowadzi projekt pomocowy dla głodującej ludności  w Somalii, w regionie Galgadud. Pomoc trafia do ponad 12 tys. osób, w szczególności kobiet i dzieci.

Caritas Polska wspólnie z niemiecką Caritas zapewnia żywność oraz dostęp do bezpiecznych warunków sanitarnych dla dwóch tysięcy domostw, które szczególnie ucierpiały w wyniku suszy, jaka spustoszyła Somalię w 2011 roku.

- Caritas Polska przekazała na ten cel ponad milion złotych. Sytuacja w Somalii jest bardzo poważna, kryzysem żywnościowym dotkniętych jest ponad 4 miliony osób. Dlatego bezpieczeństwo żywnościowe jest dla nas priorytetem. Napływ osób dotkniętych przez suszę w regionie Galgadud zagraża bezpieczeństwa sanitarnemu, dlatego projekt obejmuje nie tylko zapewnienie żywności dla rodzin, ale również budowę sanitariatów. – powiedział ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. 

Caritas Polska składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które odpowiedziały na apel o pomoc i hojnie włączyły się w pomoc. To dzięki Państwu przynosimy nadzieję osobom cierpiącym.                    

Katarzyna Sekuła, koordynator projektu

 

Ten artykuł dotyczy programu: Solidarni z głodującą Afryką