Rok Caritas

Solidarni z głodującą Afryką

2012Od 2001 roku Caritas Polska przeznaczyła ponad 8 milionów złotych na projekty pomocowe dla Afryki. Wartość pomocy dla osób poszkodowanych przez suszę i głód w Somalii, Kenii i Etiopii wyniosła 670 tysięcy euro.

Naszymi partnerami w realizacji projektów dla głodującej Afryki są Caritas Szwajcaria i Caritas Niemcy, dzięki tej współpracy zapewniamy dostęp do wody pitnej, sanitariatów, dostarczamy żywność i prowadzimy działania edukacyjne dla lokalnych społeczności – mówi ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Caritas Polska niesie pomoc mieszkańcom Afryki od wielu lat. Do tej pory udało nam się zrealizować następujące projekty: dożywianie sierot w Liberii, dożywianie dzieci w Sudanie, budowę studni głębinowej w Dimako (Kamerun), budowę studni w Czadzie, odbudowę szkoły w Kibeho (Rwanda); a także cztery inwestycje w Kongo: budowę ośrodka zdrowia w Ntamugenga, budowę wodociągu w Rugari,  zajęcia edukacyjne dla dzieci w Kinszasie, pomoc dla sierot z diecezji Tsumbe.

Caritas Polska składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc. Dzięki zaangażowaniu i solidarności przynosimy nadzieję osobom cierpiącym.

Katarzyna Sekuła, koordynator projektów

 

Ten artykuł dotyczy programu: Solidarni z głodującą Afryką